Sukienka Księżniczki Zosi - dla dziewczynki

Książka sukienka księżniczki

Wydawnictwo Biała Łódka przygotowało książkę na niezwykły prezent związany z św. Mikołajem i świętami Bożego Narodzenia – pod choinkę. Książka z fabułą, wzruszająca, bawiąca i wychowująca. Piękna szata graficzna i wzruszający, bawiący i emocjonujący środek mogą zachwycić dzieci.

Przeczytaj fragment książki >>

Autor o książce

Pewna nauczycielka opowiedziała mi o dziewczynce, swojej uczennicy, która pochodzi z ubogiej rodziny. Dziecko zdradziło jej, że marzy o takiej sukience jaką mają księżniczki. Nauczycielka wzruszyła się i postanowiła znaleźć taką sukienkę i podarować dziewczynce na św. Mikołaja. Radość dziecka a co za tym idzie i nauczycielki była niewyobrażalna. Pomyślałem, że ta na pozór zwykła historia jest w istocie czymś niezwykłym – tak działa św. Mikołaj w którego istnienie wątpił a nawet nie wierzył pewien człowiek, ale do rzeczy:

- Zosia, marząc o sukience księżniczki pisze list do św. Mikołaja. Przypadkiem list trafia w ręce wychowawczyni, pani Ani. 
- Św. Mikołaj działa. Nauczycielka ma sen. Rankiem na posłaniu znajduje mały pieniążek na którym z jednej strony jest anioł a z drugiej Mały Książę. To znak, że powinna… 

- Jedzie do miasta i poszukuje sukienki księżniczki. Znajduje taką jedynie w Ciucholandzie. 
- Okazuje się jednak, że sukienka jest najważniejszym eksponatem witryny wystawowej a właściciel sklepu jest do niej bardzo przywiązany i za nic w świecie nie chce jej sprzedać.

- W sklepie pojawia się złodziej i kradnie torebkę pani Ani. Po powrocie do swojego domu znajduje w niej list Zosi. Czyta, odżywają w nim wspomnienia. Sięga po starą walizkę z książkami – jedyną pamiątką z trudnego dzieciństwa. Właśnie tam, pomiędzy bajkami ukrył kiedyś listy, które pisał do św. Mikołaja lecz nigdy ich nie wysyłał. Pragnął ale nie mógł uwierzyć w istnienie św. Mikołaja. 

- Św. Mikołaj działa. Dokonuje się przemiana serca złego człowieka. Postanawia porzucić swoją złodziejska profesję, ale zanim to zrobi, to musi jeszcze jeden raz dokonać kradzieży. Co jest jego celem? Czy mała Zosia dostanie od św. Mikołaja wymarzoną sukienkę? Jak skończy się ta w pewnym momencie nieprzyjemna dla pani Ani historia? Dobro jest okupione łazami ale… Zapraszam do czytania, do obdarowywania tą książką dzieci. Wprawdzie jest adresowana do dziewczynek, ale już wiem, że chłopcy z niemniejszą ciekawością czytają lub słuchają tej opowieści.

Dane szczegółowe:
Autor: Adam Szafraniec
Wydawnictwo: Biała Łódka
Format: A1
ISBN: 978-83-63810-21-4
Liczba stron: 48
Oprawa: Twarda

Zamów książkę "Sukienka Księżniczki Zosi" w e-sklepie >>

Możesz również zrobić to mailowo: wydawnictwo@biala-lodka.pl lub telefonicznie: +48 605 250 021