Prezent od Mikołaja - książki oprócz zabawek

Trudno byłoby znaleźć dziecko, które dosłownie nie uwielbiałoby otrzymywać prezentów od Mikołaja. Większość z nas na pewno pamięta ten niesamowicie magiczny moment z własnego dzieciństwa. To długie oczekiwanie na przyjście niespodziewanego gościa, który ma nam przynieść wspaniałe, upragnione prezenty.

Każdy rodzic powinien zatem postarać się o to, aby dla jego własnych pociech był to tak samo wyjątkowy czas. Możliwości są bardzo spore – można na przykład urządzać dla dzieci małe przedstawienia w domu, w czasie których ktoś przebrany za Mikołaja będzie wręczał prezenty. Bardzo ważną kwestią jest jednak sam wybór takich prezentów – trzeba znaleźć coś, co faktycznie przypadnie do gustu naszym maluchom i będzie dla nich przydatne. Zazwyczaj najbardziej oczywistym wyborem są tu dla nas różnego rodzaju zabawki. Warto jednak zastanowić się, czy faktycznie jest to najlepszy pomysł – tym bardziej, że mamy obecnie całe mnóstwo ciekawych alternatyw.

Zabawki mogą oczywiście sprawić dziecku mnóstwo radości, choć trzeba pomyśleć o tym, czy jest to rzeczywiście najlepsza możliwa propozycja. Każdy rodzic powinien przede wszystkim dbać o rozwój swoich pociech i dawać im jak najwięcej możliwości jeśli chodzi o przyjemną naukę i zdobywanie nowych umiejętności. Z tego też powodu zamiast zabawek warto kupić na prezent mikołajkowy ciekawe książki. Obecnie wybór w księgarniach jest tak szeroki, że bez problemu znajdziemy całe mnóstwo ciekawych pozycji przeznaczonych właśnie dla najmłodszych. Chyba każdy zgodzi się co do tego, że czas spędzony z książką nigdy nie jest zmarnowany; coś takiego naprawdę rozwija nasze pociechy i zachęca je do dalszej nauki. Oczywiście, musimy znaleźć takie książki, jakie będą faktycznie najlepsze dla maluchów. Trudno jest oczekiwać, aby dzieci zainteresowały się jakąkolwiek poważną literaturą – na szczęście pozycje przeznaczone dla najmłodszych są obecnie bardzo zróżnicowane.

Zdecydowanie warto zastanowić się nad tym, czy książki nie będą najlepszym prezentem mikołajkowym dla naszych dzieci. Nikt nie twierdzi oczywiście, że zabawki same w sobie są czymś złym. Niemniej jednak dobrze jest czasami pomyśleć o czymś innym – zwłaszcza o czymś, co może tak doskonale rozwijać nasze dzieci i zapewnić im możliwość spędzania czasu w rzeczywiście wartościowy sposób.